РУСКО-СРПСКА ЦРКВА У ЧАСТ ЦАРА-МУЧЕНИКА У БАЊОЈ ЛУЦИ

Бања Лука, Република Српска, 1. јула 2018

Руски архитекти из Московског архитектонског института у потпуности су припремили нацрт руско-српског храма у Бања Луци у Републици Српској (Босна и Херцеговина).
Развој пројекта започет је благословом Епископа бањалучког г. Јефрема у августу 2017. године. Аутори пројекта су руске архитекте и дипломци Одељења за храмску архитектуру Московског архитектонског института Алексеј Капустин и Александра Скабичевскаја.
У храму ће бити три капеле: у славу Преображења Господњег, Царских страстотерпаца и Светих Симеона и Саве.

На састанку са архитектама из Москве, владика Јефрем је истакао да, упркос чињеници да је идеја о изградњи ове цркве у Бањој Луци стара скоро 100 година, сада је добила посебно значење, јер је храм посвећен сећању на Светог цара Николаја II и његову породицу на 100-годишњицу мучеништва царске породице.

Извор: www.pravoslavie.ru