Пожар у манастиру Кацапуну

Дана 13. маја 2018. године, око 12 часова, у манастиру Светог пророка Илије у Кацапуну, општина Владичин Хан, избио је пожар, који је, из до сада непознатих разлога, захватио кровну конструкцију манастирског конака.

У пожару су страдали кровни део конака, као и радионица за израду свећа, чиме је нанета велика материјална штета, а захваљујући брзој интервенцији присутних верника, као и Ватрогасне јединице из Врања и Владичиног Хана, пожар је локализован и спречена је још већа материјална штета.

Ову древну светињу, одмах након избијања пожара, обишао је Епископ врањски г. Пахомије, који је пружио подршку и духовно укрепио братство манастира, изразивши велику захвалност на пожртвованости ватрогасцима и Команданту Ватрогасне јединице г. Ведрану Ташковићу, као и верницима који су учествовали у гашењу пожара.

Узрок пожара утврдиће надлежни државни органи.

Извор: Епархија врањска