БЕСЈЕДЕ ЊЕГОВЕ СВЕТОСТИ ПАТРИЈАРХА ПОРФИРИЈА И ЕПИСКОПА ФОТИЈА НА МОЛИТВЕНОМ ИСПРАЋАЈУ СТАЈЕ СЛАДОЈЕВИЋ

У четвртак, 30. децембра 2021. године, у Световазнесенском храму у Чуругу, служена је света заупокојна Литургија поводом упокојења Стаје Сладојевић, мајке Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског господина Фотија.

После прочитаног јеванђелског одељка, Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије је изговорио беседу над одром новопрестављене слушкиње Божје Стаје.

По благослову Његове Светости, Преосвећени владика Фотије се обратио током трпезе и заблагодарио Светејшем Патријарху, преосвећеним епископима, свештеницима и свештеномонасима, који су узели учешће у молитвеном испраћају новопрестављене слушкиње Божје Стаје Сладојевић.

ОПИЈЕЛО ЧУРУГ ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ