ПРИМОПРЕДАЈА ХРАМА У ИНСБРУКУ

Дана 9. марта 2019. године између Римокатоличке Цркве и  Српске Православне Цркве извршена је свечана примопредаја велелепног храма у ужем центру града Инсбрука, који је поклон римокатоличког монашког реда Редемпториста.

Захваљујући том чину, Српска Православна Црква у Епархији аустријско-швајцарској постала је богатија за још један храм у коме ће се православни Срби из Инсбрука и околине сабирати и заједнички приносити молитве Господу.

Свечаној примопредаји, у име Његовог Преосвештенства Епископа аустријско-швајцарског г. Андреја, присуствовао је протојереј-ставрофор Петар Пантић из Беча, архијерејски намесник за Западну Аустрију протојереј-ставрофор Драган Ерић, као и надлежни парох протојереј Александар Столић, који је у знак захвалности представницима црквених и градских власти у Инсбруку уручио иконе на поклон.

Међу високим званицама свечаном чину присутвовали су Бискуп инсбрушки г. Херман Глетлер (Hermann Glettler), умировљени Надбискуп салзбуршки Алоис Котгасер (Alois Kothgasser), провинцијал Едмунд Хип (Edmund Hipp), бивши провинцијал Алфонс Јестл (Alfons Jestl), представници Евангелистичке Цркве и Старокатоличке Цркве, заменица градоначелника Инсбрука гђа Кристине Опиц-Плерер (Christine Opitz-Plörer) и генерални конзул Републике Србије у Салзбургу гђа Светлана Станковић.

Историјски догађај испратили су покрајински јавни медији, а сам чин примопредаје преношен је уживо на радију.

Извор: Епархија аустријско-швајцарска