РУМУНСКЕ ПАРОХИЈЕ У УКРАЈИНИ УЗ КАНОНСКУ ЦРКВУ

Парохије у којима се говори румунски језик у Черновичко-буковинској епархији Украјинске Православне Цркве једногласно су се определиле да остану верне канонској Цркви и њеном предстојатељу Његовом Блаженству митрополиту кијевском Онуфрију, који је рођен у Черновцима и био на челу те епархије пре него што је изабран за предстојатеља.

Парохије Свете Петке у селу Банчени и Рођења Пресвете Богородице у селу Бајраки изразиле су своју приврженост УПЦ у недељу 24. фебруара. Ово је посебно значајно из разлога што је Свети Сабор Румунске Православне Цркве скренуо пажњу на то да у Украјини постоји таквих 100 парохија, истакавши при том да се морају дати писмене гаранције да ће се чувати румунски идентитет и језик у овим парохијама.

Извор: Orthochristian.com (са енглеског Инфо служба СПЦ)