НАРЕЧЕЊЕ АРХИМАНДРИТА ДОСИТЕЈА ЗА ЕПИСКОПА липљанског, викара Патријарха српског

Фото: СПЦ
Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије началствовао је 10. децембра 2022. године у Саборном храму Светог архангела Михаила у Београду свечаним чином наречења високодостојног архимандрита Доситеја за Епископа липљанског, викара Патријарха српског.

Саслуживали су Његово Блаженство Архиепископ охридски и Митрополит скопски г. Јован и преосвећена господа епископи врањски Пахомије, шумадијски Јован, зворничко-тузлански Фотије, брегалнички Марко, рашко-призренски Теодосије, бихаћко-петровачки Сергије, нишки Арсеније, осечкопољски и барањски Херувим, ваљевски Исихије, стобијски Давид, ремезијански Стефан, мохачки Дамаскин, марчански Сава, хвостански Алексеј, новобрдски Иларион и јегарски Нектарије, у молитвеном присуству изабраног Епископа топличког архимандрита Петра, главног секретара Светог Архијерејског Синода архимандрит Нектарија, игумана хиландарског архимандрита Методија, многобројног свештенства, свештеномонаштва и верног народа.

Пред Његовом Светошћу Патријархом и архијерејима, високодостојни архимандрит Доситеј је прихватио вољу и одлуку Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве који га је на редовном заседању одржаном од 15. до 20. маја 2022. године изабрао за Епископа липљанског, викара Патријарха српског. Уследило је вечерње богослужење на којем је началствовао наречени Епископ липљански.

Хиротонија изабраног Епископа липљанског биће обављена у недељу, 11. децембра 2022. године, са почетком у 9 часова у храму Светог Саве на Врачару на светој архијерејској Литургији коју ће служити Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије са архијерејима и свештенством.

Извор: СПЦ

ХИРОТОНИЈА ЕПИСКОП ДОСИТЕЈ ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ