УСНУО У ГОСПОДУ ЕПИСКОП ЛУКА (КОВАЧЕВИЋ)

Уснуо у Господу Преосвећени Епископ западноевропски Лука

У Господу се данас у Паризу упокојио Владика Лука (Ковачевић)

Епископ Лука (Ковачевић)

Рођен је 30. октобра 1950. године у Пискавици, код Бања Луке. Богословију Света Три Јерарха у манастиру Крка завршио је 1971. године, а студије теологије 1982. године на Институту Св. Сергија у Паризу.Замонашен је 26. јуна 1976. године, а затим на празник Св. пророка Јелисеја, рукоположен у чин јеромонаха од стране Епископа аустралијско-новозеландског Николаја. Од 1982. до 1992. године био је сабрат манастира Светог Саве у Илајну, Аустралија. Свети архијерејски сабор Српске Православне Цркве, на свом редовном заседању у мају 1992. године, изабрао је архимандрита Луку за Епископа аустралијско-новозеландског.

Чин епископске хиротоније у Манастиру Ваведење у Београду, 17. августа 1992. године обавио је Патријарх Павле уз учешће већег броја епископа. Исте године у манастиру Светог Саве у Илајну, устоличен је у трон Епископа аустралијско-новозеландских. 1997. године изабран је за епископа Епархије западноевропске са седиштем у Паризу. Са положаја Епископа Епархије западноевропске, обављао је дужност администратора Епархије аустралијско-новозеландске све до 1999. године.

Вјечнаја памјат! Господ да га пресели у рајско насеље!

Извор: спцротердам

УСНУО УПОКОЈИО ЕПИСКОП ЛУКА ЕПАРХИЈА ЗАПАДНОЕВРОПСКА