Патријарх Кирил одслужио молебан поводом инаугурације председника Путина

Свјатјејши сверуски патријарх Кирил је савршио молебан благодарења у Саборном храму Благовештенском у Кремљу поводом инаугурације председника Русије В.В. Путина. Богослужење је одржано 7. маја 2018. године.

Истог дана раније Владимир Владимирович Путин је инаугурисан за председника Руске Федерације и том свечаном чину присуствовао је и Његова Светост Патријарх Кирил. Касније  је на кремаљском скверу приређена смотра Председничког пука и сусрет  председника Путина са волонтерима и представницима омладинских организација, након чега је Председник дошао у Благовештенску саборну цркву у Кремљу.

Његова Светост Патријарх је сачекао В.В. Путина на улазу у саборни храм. Председник државе и и предстојатељ Руске Православне Цркве заједно су ушли у цркву, где је обављено благодарење.

Благодарењу су присуствовали: митрополит петроградски и ладошки Варсонуфије, председник Одељења за спољне цркве односе митрополит волоколамски Иларион, први викар Патријарха московског и све Русије митрополит истрински Арсеније, директор Административног секретаријата Московске Патријаршије архиепископ солнечногорски Сергије.

На јектенији је произнесена прозба за „председника наше државе руске Владимира, да му се са неба подаре, ради управљања и правичности, врлина и мудрост,  да добро управља нашом земљом, да  чува мир и изгађује слогу, а да непријатеље њене и противнике обраћа у страх и бекство“. Свјатјејши Патријарх је прочитао и посебну молитву која се увек чита кад глава државе учествује у свечаном чину благодарења.

Извор: Патриархиа.ру (с руског Инфо служба СПЦ)