ДЕЛЕГАЦИЈА ЦАРИГРАДСКЕ ПАТРИЈАРШИЈЕ ПОСЕТИЛА ПАТРИЈАРШИЈУ АНТИОХИЈСКУ

Митрополит француски Емануил је у Либану од прошле среде, где води разговоре са верским властима те земље заједно са митрополитом адранопољским Амфилохијем.

Патријарх антиохијски и свег Истока Јован пожелео је добродошлицу делегацији Цариградске патријаршије у манастиру пророка Илије. У пратњи Његовог Блаженства били су митрополит Ливанске горе Силуан (Батрун) и епископ хрисопољски Константин.

Две стране су разговарале о питањима од заједничких интересовања и о међуправославним односима. Патријарх антиохијски је испоручио најтпоплије поздраве Патријарху цариградском Вартоломеју.

Састанак са јерменским киликијским патријархом Арамом такође је одржан у пријатној атмосфери. Разговарали су о проблемима хришћана на Блиском истоку, посебно о напретку билатералног богословског дијалога између Православне Цркве и древних (оријенталних) Цркава.

Извор: Ромфеа (са енглеског Инфо служба СПЦ)