АМЕРИЧКИ АРХИЈЕРЕЈИ ПРОТИВ ПОБАЧАЈА

Скупштина канонских православних епископа Сједињених Америчких Држава  (СКОБА) наглашава у својој изјави донетој на заседању у четвртак 31. јануара 2019. г., нaглашава светост живота стојећи на чврстом уверењу да живот почиње у тренутку зачећа. Скупштина остаје чврста у свом чв рстом уверењу да је свако уплитање у развој живота озбиљан проблем, те стога редовно учествује у различитим релевантним догађајима и објављује сходне изјаве о тој теми.

Иако признаје да постоје ретки, али озбиљни медицински случајеви у којима мајка и дете могу захтевати ванредне акције, Скупштина епископа је дубоко забринута што је убијање невиног живота путем абортуса постало прихватљива културна норма. Овај феномен - који је све чешћи у савременим друштвима – доведен је у још теже стање недавним законом који је донео Сенат државе Њујорка (закон С.240). Скупштина канонских православних епископа Сједињених Америчких Држава категорички осуђује ове неповољне околности које омогућавају абортус, под одређеним неоправданим околностима, чак и у трећем тромесечју трудноће.

Епископска скупштина подсећа вернике да је Христос светило наде у овом изазовном свету. Сходно томе, Црква је увек спремна и хоће да подржи жене које помишљају на абортус како би се пронашли алтернативни начини ублажавања било каквог бремена, физичког и духовног. Црква је увек пуна мајчинске љубави, разумевања, савета, молитве и заштите свеукупног људског живота.

Извор: ОСА (са енглеског Инфо служба СПЦ)