КИПАР: ВАНДАЛИ ПРЕМАЗИВАЛИ ИКОНЕ НАОПАКИМ КРСТОВИМА, ЗВЕЗДАМА ПЕТОКРАКАМА

Парохијани цркве Пресвете Богородице Лампадиотисе у Митсеру на Кипру били су ужаснути у недељу када су видели да је њихова црква озбиљно оштећена.

Црква Пресвете Богородице Лампадиотисе је саграђена 1966. године, поред рушевина древне византијске цркве на брду Корони. Калдрмисана стаза води од цркве до агијазме којој  мештани приписују лековита својства, углавном повезана са кожним болестима.

Као што се може видети на сликама из инцидента, вандали су врата, зидове и иконе цркве у округу Никозије премазали наопаким крстовима и звездама у облику петокраке.

Према речима градоначелника Андреаса Киријакуа, полиција је позвана на лице места. Он верује да вандали нису мештани, а инцидент би могао бити повезан са пожаром који је недавно подметнут у истој цркви.

Извор: Orthochristian.com (са енглеског Информативна служба СПЦ)

КИПАРСКА ЦРКВА