Финска Православна Црква одликоваће узорне мајке

Од 1994. године Финска Православна Црква награђује своје заслужне мајке. Наиме, сваке године награђују се мајке које на различите начине доприносе  раду Цркве. Сви лауреати су жене које своју православну веру носе у сржи свог живота. Орден Светог Јагњета установљен је 1935. године и уручује се свима оним мајкама које су се истакле у својој служби Цркви.
Његово Високопреосвештенство Aрхиепископ хелсиншки и све Финске Лав апеловао је на епархије и парохије Финске Цркве и замолио их да предлажу овакве мајке заслужне за ову награду Цркве.
Предлоге парохијана су прихватили старешине цркава, који ће онда послати спискове  листе Архиепископовој канцеларији до 19. фебруара 2018. године.
Као и претходних година, награђене мајке добиће орден Свете Јагњета I реда. Прослава ће бити одржана у хелсиншкој Саборној цркви на Цвети после Божанске Литургије.
Извор: Финска Православна Црква/СПЦ