МОСКОВСКА ДУХОВНА АКАДЕМИЈА ОТВОРИЛА ЦЕНТАР ЗА ИСТРАЖИВАЊА У ОБЛАСТИ БИОТЕТИКЕ И ВИСОКИХ ТЕХНОЛОГИЈА

Указом ректора МДА, епископа звенигородског Питирима, при овој Академији је отворен Центар за истраживање у области биоетике и високих технологија, саопштила је прес служба МДА.

Задатак Центра је проучавање богословских, етичких и примењених пастирских аспеката класичне медицинске етике, као и брзо развијање савремених најновијих технологија (вештачка интелигенција, роботика, био-дисциплина).

Брзом расту технолошког знања и одговарајућим променама у људском животу потребно је богословско разумевање са становишта библијског погледа на свет и светоотачког учења, јер се тиче сваког од нас, а темпо промене превазилази и саму машту. Центар ће се бавити израдом препорука о биоетичким питањима, одржавати научне симпосионе и конференције, учествовати у сарадњи са академском заједницом у Русији и иностранству и развијати програме за подучавање будућег свештенства у овој дисциплини.

Кандидат биолошких наука, свештеник Владимир Духович, постављен је за начелника Центра.

Извор: Pravoslavie.ru (С руског Информативна служба Српске Православне Цркве)

РУСКА ЦРКВА РПЦ МОСВА ДУХОВНА АКАДЕМИЈА МОСКОВСКА ДУХОВНА АКАДЕМИЈА ДИГИТАЛНЕ ТЕХНОЛОГИЈЕ БИОЕТИКА ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА