БЕЛГИЈСКИ КРАЉ ФИЛИП ПРИСУСТВОВАО ПРОСЛАВИ НЕДЕЉЕ ПРАВОСЛАВЉА

Недеља Православља је обележена у Белгијској митрополији Васељенске Патријаршије у присуству краља белгијског Филипа, у недељу 17. марта 2019. године.

Митрополит белгијски Атинагора и егзарх Холандије и Луксембурга служио је свеправославну Божанску Литургију уз саслужење митрополита киренијског Хризостома, епископа Доситеја из Грузијске Патријаршије и свештеника из свих православних Цркава у Белгији, док се епископ Марко из Румунске Патријаршије молио олтару. Божанска Литургија је служена у митрополитској Саборној цркви Светих Архангела Михаила и Гаврила у Бриселу.

Белгијски краљ Филип је почаствовао својим присуством ову прославу, званично отворивши прославу Златног јубилеја Митрополије белгијске, која обележава 50-годишњицу оснивања (лето 1969. године).

Краљ Филип је прихватио позив митрополита Атинагоре и са својом пратњом присуствовао је на Божанској Литургији Светог Василија Великог.

Извор: Ромфеа (са енглеског Инфо служба СПЦ)