УПОКОЈИО СЕ МИТРОПОЛИТ ГЛИФАДЕ ПАВЛЕ (ЦАУСОГЛУ)

Митрополит Павле се преставио у Господу у својој 76. години, јављају грчке агенције. У последње време имао је срчане проблеме. За њега се вели да је био веома благочестив јерарх, који је често посећивао болесне и финансијски помагао сиромашне. Био је познат као чврст борац против екуменизма и било каквог покушаја да се разводни светоотачка православна вера. Залагао се традиционално морално предање у Цркви и супротстављао се програмима сексуалног образовања у школама.

Митрополит Павле је рођен 1943. на кикладском острву Сиросу. Завршио је атински Богословски факултет и Правни факултет у Солуну. Пуних 25 година руководио је затворском пастирском службом, а представљао је Грчку Цркву на европским и међународним конференцијама. Као свештеник бавио се мисионарским радом у Африци, па је у овом циљу обавио 48 мисионарских путовања. Предавао је у црквеним школама и био је директор интерната Високе црквене школе у Атини. Од 2002. године он је епископ, а хиротонисао га је поч. архиепископ атински Христодул и поставио за првог митрополита новоосноване Митрополије Глифаде.

Извор: Православие.ру (са енглеског Инфо служба СПЦ)