ЖИТИЈЕ СВЕТОГ ВЛАДИКЕ ИРИНЕЈА (ЋИРИЋА) И СВЕТИХ МУЧЕНИКА БАЧКИХ

Одлуком Светог архијерејског сабора Српске православне цркве на овогодишњем редовном мајском заседању промислом Божијим прибројани су лику светих Свети Иринеј Ћирић, епископ бачки, као и Свети новомученици бачки. Свечани чин канонизације Светог Иринеја, епископа бачког, исповедника вере и Светих мученика бачких, 2. октобра 2022. године, служио је у Новом Саду Његова светост Патријарх српски г. Порфирије, уз саслужење отачаствених архијереја, као и архијереја и свештенства из сестринских помесних Цркава.

У оквиру свечане канонизације и саборног литургијског прослављања светог Иринеја (Ћирића), епископа бачког, исповедника вере, и светих мученика бачких, у реализацији Телевизије Храм снимљена је емисија о новојављеним светитељима. У емисији која је снимљена у Саборном храму у Новом Саду, о светом владици Иринеју и светим мученицима бачким говорили су Његово Преосвештенство Епископ мохачки г. Дамаскин, викар Епископа бачког, ђакон Мирослав Николић, управник Ризнице Епархије бачке, и др Гордана Петковић, музејски саветник у Музеју града Новог Сада.

Више о светом Иринеју, епископу бачком прочитајте на ОВОМ ЛИНКУ

КАНОНИЗАЦИЈА ЕПИСКОП ИРИНЕЈ ЋИРИЋ ЕПАРХИЈА БАЧКА