НАЈСТРАШНИЈА ИНКВИЗИЦИЈА

Срећан празник Светог владике Николаја, охридског и жичког! У прилогу доносимо дио текста "Најстрашнија инквизиција" Светог владике Николаја којим нас учи како да се сјећамо страдалих Срба у геноциду извршеном од стране НДХ.

Па шта треба Срби да чине?

Прво да се не свете. Јер ко се свети тај се не посвети. Него да оставе освету Богу, који је заповедио људима пре Христа: „Не свети се, моја је освета“.

Друго, да јављају свету и објављују сва грозна недела најновије инквизиције над српским народом, да опомињу народе широм света, хришћанске и нехришћанске, да буду на опрезу за себе, јер се и њима може догодити што се догодило народу српском.

Треће, да се диче и поносе са својих 700.000 мученика за Христа, да им зидају храмове на местима њиховог мучења, над њиховим гробницама.

Само тако ће српски народ имати за сву будућност једну непобедиву небесну армију од 700.000 Божјих мученика на својој страни као заштиту, одбрану и зајемчену победу. И – један морални капитал коме нема равна у свету.

Извор: Манастир Јасеновац

ПРЕДАЊЕ ДУХОВНЕ ПОУКЕ СВЕТИ ВЛАДИКА НИКОЛАЈ ВЕЛИМИРОВИЋ ЈАСЕНОВАЦ НДХ:СТРАДАЊЕ СРБА