ДЕЦЕНИЈА ОД УПОКОЈЕЊА ДР РАДОВАНА БИГОВИЋА (1956-2012)

У знак сјећања на 10 година од блажене кончине протојереја-ставрофора и професора на Православном богословском факултету у Београду, проф. Радована Биговића.

Дана, 31. маја, навршило се 10. година од упокојења протопрезвитера-ставрофора проф. др Радована Биговића, угледног теолога, духовника, педагога.

Протопрезвитер-ставрофор др Радован Биговић упокојио се у Господу 31. маја 2012. године у Београду и сахрањен је на гробљу у Земуну. У сећање на овог угледног духовника и интелектуалца, доносимо кратак прилог.

Свети Сава homo universalis

Хришћанство и култура

Начела пословне етике

О корупцији (Ка једној екологији срца)

Црква у кибернетском универзуму

Православна црква и нација

Вера је додир

Црква и демократија

* * *

Прота Радован Биговић рођен је 1956. године у Никшићу, докторирао је на Богословском факултету СПЦ у Београду, где је дипломирао и на Философском факултету. У два мандата био је декан Православног богословског факултета. Био је духовник манастира Светог Архангела Гаврила у Земуну. Прота Радован био је члан Удружења књижевника Србије, уредник филозофско-теолошке библиотеке “Службеног гласника” Републике Србије, оснивач и дугогодишњи председник Хришћанског културног центра у Београду. Поред неколико књига објавио је око стотину студија, чланака и есеја у разним часописима у земљи и иностранству, а посебно се бавио односима Цркве и друштва. Добитник је многих признања, попут Златне значке Културно-просветне заједнице Србије, Златног беочуга Културно-просветне заједнице Београда и плакете заслужног грађанина Земуна. Протопрезвитер-ставрофор др Радован Биговић упокојио се у Господу 31. маја 2012. године у Београду и сахрањен је на гробљу у Земуну.

ДУХОВНЕ ПОУКЕ САВРЕМЕНЕ ТЕМЕ БЕСЈЕДЕ ПРЕДАЊЕ БОГОСЛОВЉЕ РАДОВАН БИГОВИЋ ПРАВОСЛАВНИ БОГОСЛОВСКИ ФАКУЛТЕТ