(Најава) ВИДОВДАНСКА АКАДЕМИЈА У БИЈЕЉИНИ

Приближава нам се Видовдан, један од највећих српских, вјерских празника, кога празнује Српска православна црква 28. јуна.

Градски одбор СПКД ''Просвјета'' Бијељина тим поводом организује 27. јуна 2022. године у 18,00 часова у Епархијском културном центру Епархије зворничко-тузланске у Бијељини свечану академију ''У сусрет Видовдану''.

У културно-умјетничком програму ће учествовати Етно група "Просвјета" Бијељина; бесједник, свештеник Бранислав Недић; рецитатор Стојанка Ђокић, професорица српског језика и књижевности; полазници старије групе Дјечијег вртића "Чика Јова Змај" Бијељина ће се представити са ритмичком игром; а у музичком дијелу наступаће Јована и Марија Кршић.

На академији ће се као гости појавити чланови СПКД "Просвјета" Брчко, који ће се бијељинској публици представити са рецитацијом.

Премијерно ће бити представљена и драмска секција Градског одбора СПКД "Просвјета" Бијељина.

У свечаном дијелу академије ће бити додијељене и награде ученицима генерације 2021/2022. године основних и средњих школа са подручја града Бијељина. Награде за ученике генерације обезбиједили су Градски одбор СПКД "Просвјета" Бијељина и Епархија зворничко-тузланска Бијељина.

Дођите да одамо почаст овом великом српском празнику.

Извор: СПКД Просвјета

НАЈАВА ВИДОВДАН БИЈЕЉИНА