(НАЈАВА) ПРИЈЕМНИ ИСПИТ ЗА УПИС У БОГОСЛОВИЈЕ 2022/23

На основу уредбе о богословским школама и условима уписа у Богословије Српске православне цркве Епархија зворничко-тузланска објављује

К О Н К У Р С

За упис у I разред Богословија СПЦ за школску 2022/23 годину, који садржи следеће услове:

1. да кандидат није старији од 18 година;
  2. да није ожењен;
  3. да је душевно и телесно здрав;
  4. да кандидат има развијен слух и глас за појање;
  5. да кандидат има основно знање катихизиса и познавање Господњих и Богородичиних празника, као и знање из сфера опште културе;
  6. да је завршио основну школу, најмање са врло добрим успехом и примерним владањем;

Молбе за пријем подносе се надлежном архијереју, преко надлежног парохијског свештеника.

Уз молбу прилажу се следећа документа:

а) оригинал извод из матичне књиге крштених, издат од надлежног пароха;
б) сведочанство о завршеној школи, заједно са ђачком књижицом и оценама;
в) лекарско уверење да је кандидат душевно и телесно здрав;
г) уверење надлежног парохијског свештеника о владању и подобности за свештенички чин и да није ожењен;
д) писмени пристанак родитеља/старатеља да кандидат може учити богословију;
ђ) писмену обавезу своју и својих родитеља/старатеља, потврђену од надлежног пароха, да ће уредно уплаћивати управи Богословије одређени допринос за своје издржавање у интернату школе.
е) једна фотографија 9*6цм

Пријемни испит кандидата за пријем у Епархију зворничко-тузланску одржаће се 20. јуна 2022. г. (понедељак) у просторијама Епархије зворничко-тузланске, поред Манастира светог Василија Острошког у Бијељини, са почетком у 10:00 часова.

Напомена: Потребну документацију доставити до 17. јуна 2022. године, на адресу: Патријарха Павла 12, 76300 Бијељина, Р. Српска, са назнаком за конкурс.

ПРИЈЕМНИ ИСПИТ БОГОСЛОВИЈА