(Најава) ЕПИСКОП ФОТИЈЕ У УГЉЕВИКУ

На велику радост и божји благослов, у наш свети храм у Угљевику (Сјевер) долазе мошти Светих врачева (љекара) Козме и Дамјана

Мошти светитеља долазе  на храмовну славу, Светих врачева Козме и Дамјана у сриједу 14.јула, када ће се служити света Литургија са почетком у 9 часова.

Литургију служи Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије са свештенством и монаштвом.

Мошти  Светих врачева Козме и Дамјана, ће боравити до 28. јула.

Сваки дан (од 14. до 28 јула) служити ће се  Литургија у 9 часова ујутру и Акатист  у 19 часова.

Такође ће се читати молитве над моштима и храм ће бити отворен током цијелог дана.

Позивамо вас да дођете, да увеличате и да заједно прославимо црквену славу, поклонимо се Светим љекарима Козми и Дамјану и замолимо их за срећу, здравље и благостање, како за нас тако и за наше најмилије.

ДОБРО НАМ ДОШЛИ!

НАЈАВА