ПРИЗНАЊЕ ВЛАДИМИРУ МИТРИЋУ НОВИНАРУ ВЕЧЕРЊИХ НОВОСТИ

Посебно је Митрићев рад посвећен праћењу дјеловања Епархије зворничко-тузланске и мисије Српске православне цркве /СПЦ/ у регији.

Новинар Вечерњих новости Владимир Митрић из Лознице који је дописник између осталих и за Републику Српску, проглашен је почасним доктором наука од стране Института за европске студије Рома из Београда.

Митрићу је признање додијељено за значајан допринос зближавању и унапређивању односа између националних и етничких заједница на просторима бивше Југославије.

"Ово је значајно признање јер свједочи о људским правима а ја сматрам да сваки нормалан човјек од чобанина до академика мора да буде борац за људска права. Како ћемо заштити своје најмилије па и свој народ ако се планетарно не боримо за људска права свих на планети" , рекао је Митрић.

Према његовим ријечима планета је наша заједничка домовина.

Признање је Митрићу данас додијељено у Лозници на Свечаној сједници .

НАГРАДА ЛОЗНИЦА