ДАНАС ЈЕ СВЈЕТСКИ ДАН ХРАНЕ - УЧЕСТВУЈЕ И СПЦ

БЕОГРАД - Светски дан хране и ове године биће у знаку помоћи онима којима је она најпотребнија. Захваљујући сарадњи Банке хране Београд и компанији Делез Србија, током предстојећег викенда грађани ће имати прилику да се укључе у хуманитарну акцију и донирају основне животне намирнице у Maxi , Mega Maxi, Темпо и Shop&Go продавницама широм Србије.

Хуманитарна акција ће бити организована од 16. до 18. октобра, а грађани који желе да помогну моћи ће да донирају намирнице у хуманитарне кутије постављене за ову намену у продавницама у 11 градова.

Основне животне намирнице које грађани буду донирали током ова три дана, биће дистрибуиране за кориснике 25 хуманитарних организација у земљи.

Организација за храну и пољопривреду Уједињених нација (FAO) установила је Светски дан хране давне 1979. године. Сваке године на дан њиховог оснивања, 16. октобра, више од 150 земаља уједињује се са циљем подизања свести о проблемима сиромаштва и глади, а у Србији се овај датум обележава од 2001. године.

***
По благослову оца Андреја, игумана манастира светог Стефана у Сланцима, волонтери овог манастира ће учествовати у овој акцији како би обезбедили помоћ социјално угроженим категоријама становништва: вишедетним породицама са недовољним примањима, избеглим, прогнаним и расељеним лицима, болесним и немоћним и другим потребитим појединцима и породицама.

У одређеним објектима биће припремљене означене кутије у које треба да одложите купљене намирнице (брашно, со, шећер, уље, вегету, алеву паприку, бибер, пиринач, макароне, кекс итсл. али не и воће и поврће), које ће даље бити подељене појединцима и породицама.

Повезана вијест: МОДРИЧА -  КОРПЕ СОЛИДАРНОСТИ

Извор:  Манастир Сланци /  РТВ