ПРИМОПРЕДАЈА ДУЖНОСТИ НАЧЕЛНИКА УМЕТНИЧКОГ AНСАМБЛА „СТАНИСЛАВ БИНИЧКИ”

Поводом успешне сарадње са Ансамблом „Бинички” и досадашњим начелником, у име Епархије зворничко – тузланске, војни свештеник отац Васо уручио је капетану фрегате Светозару Василеском икону Светог Николе.

На свечаној примопредаји дужности начелника Уметничког ансамбла Министарства одбране „Станислав Бинички”, одржаној у конференцијској сали Медија центра „Одбрана”, досадашњи начелник капетан фрегате Светозар Василески предао је дужност мајору Николи Живковићу.

Записник о примопредаји потписао је начелник Управе за односе са јавношћу пуковник доц. др Михаило Зоговић. Он је капетану фрегате Василеском захвалио на досадашњој успешној сарадњи и свему што је учинио за Ансамбл, за Управу за односе са јавношћу и Министарство одбране.

– Василески је увек својом иницијативом доприносио извршењу задатака. Увек је био ту да помогне и када није задатак конкретно везан за његову функционалну дужност. Помагао је и када смо га позивали да учествује у организацији активности које су везане за цео систем и небројено пута био са нама у Управи за односе са јавношћу не само као колега и као пријатељ, већ и као веран и добар друг, истакао је у својој поздравној речи начелник Управе за односе с јавношћу и капетану фрегате Светозару Василеском уручио Плакету Министарства одбране и пожелео му срећне пензионерске дане.

Пуковник Зоговић пожелео је успех на новој дужности мајору Николи Живковићу, који ће обављати функцију начелника Уметничког ансамбла Министарства одбране „Станислав Бинички”.

Након потписивања Записника о примопредаји дужности, капетан фрегате Василески је истакао да је поносан што је био припадник Министарства одбране и Војске Србије и што је наставио породичну традицију, а обраћајући се пре свега колективу Ансамбла „Бинички” он је захвалио на сарадњи и нагласио да му је била велика част што што је имао прилику да претходних пет и по година буде на челу најстаријег оркестра у Србији.
– Ми смо део историје. Ја сам покушао масимално да помогнем да од нашег анасамбла направимо респектабилан анасамб. Делом смо успели, а можда делом и нисмо – истакао је Василески и пожелео мајору Живковићу много успеха у раду и изразио наду да ће Ансамбл бити још бољи и још јачи.

Новопостављени начелник Уметничког ансамбла Министарства одбране „Станислав Бинички” мајор Живковић је такође захвалио капетану фрегате Василеском:

– Много тога смо заједно прошли и постигли и чврсто верујем да ово неће бити и престанак наше сарадње и дружења. Нова дужност је за мене посебна част, велика одговорност и нови изазов. Сигуран сам да ћемо заједничким радом успети да решавамо све постављене задатке, у сваком тренутку свесни традиције и усмерени ка будућности. На нама је да овај оркестар учинимо још бољим – истакао је мајор Живковић.

Извор: ансамбл.мод.гов.рс

ВОЈСКА АНСАМБЛ СТАНИСЛАВ БИНИЧКИ УМЈЕТНИЧКА ШКОЛА ОДИГИТРИЈА ИКОНОПИС