ЕГИПАТ:МОНАХ ДОБИО СМРТНУ КАЗНУ ЗА УБИСТВО ЕПИСКОПА

Врховни касациони суд у Египту потврдио је данас смртну казну бившем монаху, који је осуђен за убиство епископа у пустињском манастиру, северно од Каира, 2018. године.

Истовремено, суд је смртну казну, која је изречена другом бившем монаху, преиначио у доживотну затворску казну.

Ваел Саад и Рамон Расми Мансур, монашких имена Исаија ал Макари и Филотије ал Макари, осуђени су за убиство епископа Епифанија у манастиру Светог Макарија 29. јула 2018. године. Саад је осуђен на смрт, а Мансур ће живот провести иза решетака.

Како се наводи, Саад је епископа шипком ударио три пута у потиљак док је Мансур чувао стражу.

Патријарх Коптске Православне Цркве Тавадрос II рашцинио је обојицу монаха након убиства.

Кривични суд у Даманхуру, северно од Каира, осудио је двојицу монаха на смртне казне прошле године, а оптужени су уложили жалбу на ту пресуду.

Данашња пресуда Касационог суда је коначна.

Повезана вијест: ДОНЕТА НОВА МОНАШКА ПРАВИЛА ПОСЛЕ УБИСТВА КОПТСКОГ ЕПИСКОПА

ЕГИПАТ КОПТСКА ЦРКВА УБИСТВО