ВУЧИЋ: УГРОЖАВАЊЕ ИМОВИНЕ СПЦ БИ ПОКВАРИЛО ОДНОСЕ СА ЦРНОМ ГОРОМ

Свако угрожавање имовине Српске цркве у Црног Гори би неминовно водило погоршању иначе добрих односа двије земље и зато молим власти или већину у Црној Гори да не подрже предложени закон, који је на то усмјерен, рекао је данас предсједник Србије Александар Вучић.

Свако угрожавање имовине српске цркве у Црног Гори би неминовно водило погоршању иначе добрих односа две земље и зато молим власти или већину у ЦГ да не подрже предложени закон, који је на то усмерен, рекао је председник Србије и тако одговорио на питање шта мисли о предлогу Закона о слободи вероисповести у Црној Гори који је усмерен на отимање имовине српске цркве у тој земљи.

- Добио сам анализу предложеног акта за црногорски парламент и ми ћемо и преко Венцијанске комисије покушати да замолимо да се тај акт не усвоји, пошто није добар за српски народ који има своју цркву у ЦГ. То није некаква митрополија или епархија, већ Српска православна црква у Црној Гори - истакао је Вучић.

Kаже да је предложени акт лоше решење и да може само да упути молбу да се то не усвоји, пошто то не може да захтева.

- Kао председник државе који брине о положају Срба и који не жели да кваримо односе са ЦГ, већ да градимо добре односе са ЦГ, имам молбу према властима или већини у ЦГ да такав захтев не усвоје. То је моја молба, нада и жеља, јер српска црква вековима постоји на том тлу и она није заштита и уточиште само спрском народу, већ и онима који се осећају Црногорицима и припадницима других народа или националсности.

То је много више од свега и зато моја молба властима у ЦГ, ако желе да је чују и услише. А, ако не, то је њихово право и могућност и то ћемо разумети и умети у складу са тим да се понашамо - рекао је он.

Таква одлука, наиме, како је указао председник, у значајној мери би покварила врло пристојне и добре односе, које Србија и ЦГ данас имају.

- Свако угрожавање имовине српске цркве у ЦГ би неминовно водило стварању лоших односа, а томе се нити надам, нити то желим, већ желим најбоље односе Србије са ЦГ - закључио је Вучић.

Извор: РТРС

Повезане вијести су овдје