КОНЦЕРТ СКУД "СЕМБЕРИЈА" У ЧАСТ СВЕТОГ САВЕ /ВИДЕО/

Након успјешног Никољданског концерта, чланови СКУД –а Семберија поново су наступали за бијељинску публику.
У част првог српског просветитеља Светог Саве, одржан је концерт у Епархијском културном центру , на коме је представљен богат  културно –умјетнички програм.

Овај концерт обојен је мудрим ријечима из бесједе о Светом Сави, за коју је била задужена Невена Јовановић, члан СКУД –а Семберија, која каже да ова бесједа носи и посебну поруку која је била актуелна  у вријеме  првог српског Просветитеља, али је и данас у истој мјери актуелна.

На  концерту су учествовали  први извођачки и први дјечији ансамбл, вокални солисти Неда Марјановић и као гост ђакон Богдан Стјепановић, Женска вокална група "Семберија" и Велики народни оркестар.  СКУД Семберија постоји више од шест деценија и окупља 400 чланова, распоређених  у шест секција. Ову годину кренули су радно, са доста одржаних наступа, али оно што је ново јесте покретање ткачке секције на прољеће.

Извор: НТВ Арена