Архијерејска литургија у Шамцу

Данас када молитвено прослављамо Светог великомученика Димитрија Солунског, Свету Архијерејску литургију у храму посвећеном данашњем празнику у Шамцу служио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије.

Његовом Преосвештенству саслуживали су: протојереј-ставрофор Јово Лакић, протојереј-ставрофор Зоран Илић, протојереј Миодраг Стевановић, синђел Данило Гаврановић и протођакон Славољуб Милошевић.

Преосвећени Владика је у својој бесједи позвао ''да и ми у своме животу будемо неустрашиви исповедници вјере православне као што нам је свједочио  својим животом свети великомученик Димитрије. Одлазак на литургију је почетак нашег исповедања вере, али не само зато што вјерујемо у Христа, него можемо и желимо да се причешћујемо Њиме.''

На светој литургији пресјечен је славски колач црквене општине Шамац са кумом храмовне славе господином Живаном Благојевићем, као и колач Борачке организације Шамац.

Светој литургији присуствовали су начелник општине Шамац господин Ђорђе Милићевић и предсједница скупштине општине Шамац госпођа Николина Шкрбић.

Протојереј-ставрофор Јово Лакић поклонио је Епископу Фотију за успомену на његову прву канонску посјету Шамцу икону Господа Исуса Христа коју је лично иконописао за ову прилику.

Епископ Фотије узвратио је дарове поклањајући шамачком храму Светог Димитрија икону Пресвете Богородице за нови трон који ће ускоро бити постављен у храму.

Послије  Свете Литургије, у хотелу Плажа, Епископ Фотије благословио је славско жито и преломио славски колач поводом славе општине Шамац, након чега је уприличен славски ручак.

У току славског ручка начелник општине Шамац поклонио је епископу Фотију икону Пресвете Богородице.

СВЕТИ ВЕЛИКОМУЧЕНИК ДИМИТРИЈЕ ХРАМОВНА СЛАВА ШАМАЦ НАЧЕЛНИК ЂОРЂЕ МИЛИЋЕВИЋ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ДАРОВИ