Лупљаничка

Парох:
Жељко Божић, протонамјесник

О парохији

Лупљаничка парохија основана је 2018. године, а чине је села и засеоци: Горња и Доња Лупљаница, Бишња, Рапћани, Осојци и Доњи Детлак.

Парохијски храм

Парохијски храм Светог Василија Острошког Чудотворца у Доњој Лупљаници. Темељи храма су освештани 1999.године на земљишту које је даровао Раде Поповић, док су кумови темеља били Дарко и Славиша Поповић. Освећење је извршено 20.маја 2001.године од стране Преосвећеног епископа зворничко-тузланског г. Василија, за вријеме протојереја-ставрофора Драгана Каиновића, а кумови су били Винко и Драгица Поповић из Доње Лупљанице.

Матичне књиге

Парохијске матичне књиге воде се од 2018. године.

Филијални храм

Филијални храм Светог апостола и јеванђелисте Марка у Бојанића гробљу у Доњој Лупљаници. Првобитни храм је осветио Епископ зворничко-тузлански г. Василије 1.маја 1989. Цркви су кумовали Бошко и Косовка Чучуковић и Митар и Милена Сарић, а кумови звона су били Борко и Смиљка Симикић - сви из Доње Лупљанице. На истом мјесту је 2008.године саграђен нови храм, нешто већих димензија од првобитног. Кумови цркве су били Марица и Јулија Поповић, кумови Часном Крсту Ратко, Невенка и Перица Ђекић, а кум иконостаса Маринко Микеревић. Храм је и живописан 2009.године.