Доњобрезичка прва

Ђакон:
Борис Симикић

О парохији

Доњобрезичку прву парохију чини дио града Брчко, и то насеље Доњи Брезик (до стадиона „Свети Јован“).

Парохијски храм

Храм Вазнесења Господњег

Градња храма почела је 2009. године према пројекту архитекте Зорана Ђорђевића из Београда. Темеље је освештао 08. августа исте године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Кумови темеља били су Цвијетин и Петра Абаџић из Грчице.

Храм је димензија 27х17 метара. Има пет купола и звоник са три звона. Звона и куполске крстове освештао је 13. маја 2010. године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Кум крстова био је Спасоје Суботић из Поточара. Кумови великог звона били су протојереј-ставрофор Славко Максимовић и Ђорђе Којић из Брчког. Кум средњег звона Миленко Перендија из Брчког. Кумови малог звона браћа Миодраг и Предраг Кикић из Доњег Брезика.

Храм још није у потпуности завршен. У њему се врше свакодневна богослужења.

Иконостас од липовог дрвета израдио је Дарко Стевић из Горњег Магнојевића. Иконе на иконостасу живописао је Драган Живковић из Крагујевца.

Матичне књиге

Парохијске матичне књиге воде се од 01. јануара 2009. године.