ЗАПИСИ – Вјеронаука – СТАРИ И НОВИ КАЛЕНДАР

НОВИ Запис је на епархијском ЈуТјуб каналу!

57. епизода Записа и 13. из серијала ‘’Вјеронаука’’

Пројекат Записи је увијек у мисији ширења богоугодног и корисног садржаја на интернету. ''Мисија Цркве је свуда и увек'', како каже Преосвећени епископ зворничко-тузлански г. Фотије са чијем благословом Информативна служба епархије снима ове скромне уратке.
Фото: СНИМАК ЕКРАНА
Од најстаријих времена човјек је уочио да се природа периодично мијења. То је повезано са промјеном висине Сунца над хоризонтим, као и од јачине његове топлоте. Такве периодичне промјене су биле од животне важности јер је и вегетација, а тиме и жетва пољопривредних усјева диретно зависилa од тих периодичних промјена. Тако је запажено да постоје четири годишња доба (прољеће, љето, јесен и зима) и да се након њихове измјене поново обнавља читав циклус природних појава.

У петој епизоди 2. сезоне серијала ''Вјеронаука'' у оквиру ''Записа'' вјероучитељица Бранка Станић нам говори о питању ''Старог и Новог'' календара у Цркви.

Плејлиста претходних епизода серијала ''Вјеронаука'' је ОВДЈЕ

Плејлиста свих претходних епизода Записа је ОВДЈЕ

Пратите нове епизоде на ЈуТјуб (YouTube) каналу Епархије зворничко-тузланске четвртком у 19 часова.

ЗАПИСИ ЗАПИСИ ВЈЕРОНАУКА ВЈЕРОНАУКА