Записи - ХОР СРБАДИЈА *Разговор са Десанком Тракиловић*

НОВИ Запис је на епархијском ЈуТјуб каналу!

Двадесет трећа (23.) епизода *ХОР СРБАДИЈА - РАЗГОВОР СА ДЕСАНКОМ ТРАКИЛОВИЋ* (2021)

Друга епизода у новом серијалу - РАЗГОВОРИ, посвећена је госпођи Десанки Тракиловић диригенту Српског црквено-пјевачког друштва ''Србадија'' из Бијељине.

Професорица Десанка Тракиловић рођена је у Тузли, 8. фебруара 1959.године и по избијању последњих ратних сукоба у БиХ морала је да напусти своје родно мјесто и настани се у Бијељини.

По доласку у Бијељину почела је да ради као директор ниже музичке школе, а када је основан Учитељски факултет постала је професор на истом.

Од 1993. је на челу ''Србадије'' и од те године, па до данашњих дана, о ''Србадији'' прича читав свијет хорске музике, будући да је много држава гдје је овај мјешовити хор наступао и много такмичења свјетског ранга које је овај хор освајао и доносио злата у своју Републику Српску.

Плејлиста свих претходних епизода је овдје.

Нове епизоде суботом у 10ч на ЈуТјуб (YouTube) каналу епархије. Будите уз нас!

ЗАПИСИ РАЗГОВОРИ ХОР ХОР СРБАДИЈА ДЕСАНКА ТРАКИЛОВИЋ ДУХОВНА МУЗУИКА