МОДРИЧА: РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ВЈЕРОНАУКЕ

У суботу, 14.05. 2022 . године  у Основној школи ,,Свети Сава" у Модричи одржано је Републичко такмичење из Православне вјеронауке за ученике VI разреда у организацији Републичког педагошког завода, Секретаријата за вјере Владе Републике Српске и Катихетског одбора.

На такмичењу је учествовало  петнаест ученика из читаве Републике Српске, односно  из свих епархија на простору наше државе.

Домаћинство такмичења припало је ЈУ ОШ ,,Свети Сава" из Модриче, као и Епархији зворничко-тузланској.

Овим такмичењем почиње обиљежавање 30 година од велике ратне операције ,,Коридор живота" која се одиграла баш на овим просторима.

Такмичењу је претходио културно-умјетнички програм који су припремили ученици школе домаћина са својим наставницима.

Од петнаест ученика који су показали завидно знање постигнути су сљедећи резултати:

1. мјесто Алекса Мајсторовић из ОШ ''Васа Чубриловић", Градишка
2. мјесто Душан Станковић из ОШ ''Кнез Иво од Семберије", Бијељина
2. мјесто Ања Сибинчић ОШ ''Никола Тесла", Дервентa
2. мјесто Јана Бајић ОШ ''Бранко Ћопић", Бања Лука
3. мјесто Викторија Вишњевац ОШ ''Свети Сава", Гацко

По завршеној изради задатака такмичари су у пратњи ђакона Стефана Лазића обишли храм Успења Пресвете Богородице у Модричи гдје их је дочекао старјешина храма протојереј Бранко Цвјетковић који је упознао такмичаре са историјом храма,  а потом даривао све присуте пригодним поклонима.

Ученицима, у име Републичког педагошког завода, честитке је упутио просвјетни савјетник и инспектор Славољуб Лукић који је овом приликом подијелио награде за такмичаре, заједно са кординаторима за вјерску наставу Епархије зворничко-тузланске протојерејем-ставрофором Јованом Михајловићем, протонамјесником Драганом Поповићем, те директором школе Митром Кршићем.

Захваљујемо се организаторима такмичења на изврсном организованом такмичењу, а Основној школи ''Свети Сава" захваљујемо се на домаћинству и лијепом дочеку.

ђакон Стефан Лазић, Модрича

ВЈЕРОНАУКА ТАКМИЧЕЊЕ МОДРИЧА РЕПУБЛИЧКИ ПЕДАГОШКИ ЗАВОД