ПРИЧЕШЋЕ УЧЕНИКА У ВЕЛИКОЈ БУКОВИЦИ

Цјелокупни смисао Хришћанске вјере јесте Васкрсење Христово. Више од два миленијума, милијарде хришћана су смисао свог живота налазиле у Христу, својевољно и слободно одабирајући Његов пут као сигуран пут до коначног спасења. Бог је позвао човјека да му добровољно крене у сусрет, ка будућем вијеку у коме ће живјети у заједници са бесконачним, савршеним и вјечним.

У петак пете седмице Великог поста, 31. марта 2023,  ученици ЈУ ОШ "Милан Ракић" из Велике Буковице су, заједно са својим учитељицама, учитељима и директором учествовали у Литургији пређеосвећених дарова, која се служила у храму Светог пророка Илије у Великој Буковици.

На Литургији је било присутно око 80 ђака и већина њих се причестила Тијелом и Крвљу Господњом. Ђаци и остали присутни су могли да виде како изгледа једно несвакидашње богослужење, као и више свештенослужитеља на једном мјесту, јер је послије Литургије одржан братски састанак архијерејског намјесништва добојског.

Дарио Милетић, вјероучитељ

ВЈЕРОНАУКА ВЕЛИКА БУКОВИЦА