ПРИЧЕШЋЕ УЧЕНИКА У ЛОПАРАМА

У петак Прве недјеље Великог поста храм у Лопарама је био мали да прими све младе и старе који су дошли и узели учешће на првој литургији Пређеосвећених дарова ове године у Часном посту.

Литургијом је началствовао лопарски парох Спасоја Радовановић уз учешће мајевичких свештеника.

Посебну захвалност је потребно исказати директору Основне школе ,,Свети Сава“ у Лопарама јер је допустио свим ученицима од првог до деветог разреда да са својим вјероучитељем Жељком Јефтићем и Љубишом Јекићем изостану са часова и буду учесници живе Цркве причешћујући се Христовим тајнама.

Сви ђаци су се причестили показавши своје духовно опредјељење и  на дјелу показали плодове Православне вјеронауке коју уче од најранијих година школовања.
Ученици су дали свој допринос у љепоти богослужења пјевајући својим гласовима уз вођство мачковачке протинице Олге Ђурић.

ђакон Жељко Јефтић

ВЈЕРОНАУКА ВАСКРШЊИ ПОСТ ЛОПАРЕ