ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ВЈЕРОНАУКЕ ЗА ОПШТИНУ БИЈЕЉИНА ОДРЖАНО У ДВОРОВИМА

У суботу, 25. фебруара 2023. одржано је општинско такмичење из Православне вјеронауке у просторијама Основне школе „Дворови“ у Дворовима.

Такмичењу је приступило шеснаест ученика са територије општине Бијељина.

Ученица Јелена Лазић из ОШ "Вук Караџић" - Бијељина, освојила је прво мјесто, друго мјесто припало је Вањи Петровић из ОШ "Стеван Немања" - Г. Драгаљевац, а треће мјесто освојио је Никола Кокановић из ОШ "Кнез Иво од Семберије" - Бијељина.

Ученице Јелена Лазић и Вања Петровић освојиле су преко 90 бодова, те су тиме оствариле пласман на епархијско такмичење које ће се одржати такође у Основној школи „Дворови“ у Дворовима, 1. априла 2023. године.

Директор школе г-дин Чедо Јанковић приликом додјеле диплома и пригодних поклона изјавио је, да је школа поносна на своје ученике и све учеснике. Честитао је свима постигнут успјех и са пажњом очекује предстојеће епархијско такмичење, истакавши да су вјероучитељи мост који спаја Цркву и школу, те доприносе да се дјеца уче од најраније доби истинским вриједностима, очувању традиције и моралним начелима.

Вјероучитељ
Ђакон Младен Јовић