(НАЈАВА) Православни основац бр. 10

Драги читаоци!

У припреми је јубиларни, десети број дјечијег часописа „Православни основац“који је намијењен и прилагођен основцима.

По благослову Његовог Преосвештенства Господина Фотија, Епископа зворничко-тузланског, а у издаваштву Издавачке куће „ Синај“, часопис излази два пута годишње и бесплатно се дијели ученицима шестог разреда основних школа на подручју Епархије зворничко-тузланске.

Жеља нам је да ученици утврде стечено знање из Православне вјеронауке, али и да сазнају нешто ново и корисно и самим тим прошире своје знање. Осим ученика, према повратним информацијама, часопис је занимљив и користан и вјероучитељима, као и родитељима ученика.

У припреми часописа учествују ученици и вјероучитељи достављајући своје радове и приједлоге.

Централна тема овог јубиларног броја је Васкрсење Христово, по ријечима апостола Павла „ А ако Христос није устао,онда је празна проповијед наша, па празна и вјера наша“ (1.Кор.15.14). Васкрсење је темељ хришћанског учења, вјере и живота нашега.

Осим текстова о Васкрсењу Христовом, из часописа се може сазнати о чудотворним иконама, дивним светитељима, прекрасним духовним центрима-манастирима наше Епархије. Осим тога ту су и мудре изреке, духовне поуке и приче, илустрације и бојанке.

Уз овај број часописа поклањамо вам постер на коме је приказано породично стабло са празним пољима, у која ученик са својом породоцом треба да упише имена чланова уже породице и шире родбине и предака.

Радујемо се новом броју и у тој радости желимо вам да напредујете у узрастању, знању, здрављу и вјери.

​С поштовањем,
Уредник часописа