УЧЕНИЦИ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ ИЗ ЛОПАРА УЧЕСНИЦИ МЕЂУРЕЛИГИЈСКОГ ЕДУКАТИВНОГ СУСРЕТА МЛАДИХ

У оквиру коалиције за борбу против мржње уз подршку ОSCE-a, а уз помоћ фондације Конрад Аденауер Сарајево у периоду  23-27. марта 2022. године организован је едукативни сусрет ученика основних школа из Општина Теочак и Лопаре.

Ученици ОШ Лопаре су били предвођени својим директором Драганом Лукићем и вјероучитељем Жељком Јефтићем.

Тема сусрета, између осталог, је била превазилажење вјерских и националних предрасуда кроз осврт на овогодишњу организацију богојављенског пливања за часни крст на језеру Снијежница на територији општине Теочак, парохије прибојске.

У току неколико дана трајања едукативног програма ученици православне и исламске вјеронауке су обишли православне храмове у Лопарама и Тузли, те џамије у Теочаку, Корају и Тузли. У свим вјерским објектима је уприличен угодан дочек од стране ђакона, свештеника и имама гдје су ученици подучени о: култури, историјату и богослужбеном животу обје вјерске заједнице.

У уводном обраћању у име Епархије зворничко-тузланске и Црквене општине Лопаре обратио се ђакон Жељко Јефтић стављајући акценат на јеванђелску причу о милостивом Самарјанину и њену револуционарну поруку како у том добу, тако и данас у контексту превазилажења националне мржње, апелујући на међусобно разумијевање и сагледавање сваког човјека створеног по лику Божијем.

ђакон Жељко Јефтић

ВЈЕРОНАУКА ЛОПАРЕ ТУЗЛА ОСЦЕ КОНРАД АДЕНАУЕР