ШЕСТА БИЦИКЛИЈАДА И СОКОЛСКЕ ИГРЕ У МОДРИЧИ ПОВОДОМ ВИДОВДАНА

Поводом Видовдана - Дана Општине Модрича и сјећања на Пробој Коридора Живота 1992. Црквена општина Модрича организовала је традиционалну  Бициклијаду, 6. по реду,  у суботу 26.јуна 2021. године.

Возило се на релацији Модрича - Рјечани Горњи у дужини од 12 километара као сјећање на 12 беба.

Поред педалања, у оквиру Соколских игара, одржано је и такмичење у навлачењу конопца, бацање камена с рамена и скакање у врећи.

Свечано, радосно и достојанствено то су епитети овогодишње бициклијаде, с обзиром да прошлогодишња није могла бити одржана из свима познатих разлога.

Велики број Модричана, првенствено дјеце, окупио се у порти храма Успења Пресвете Богородице у Модричи, гдје је и био старт и одакле се у пратњи полиције, возило у дужини од 12 километара.

Радује чињеница, да се међу 150 учесника,  нашло и двоје учесника од само 2,5 године у пратњи родитеља док су најстарији учесници имали и преко 70 година.

Најбитније од свега да су сви учесници успјешно извезли цијелу дионицу, за шта су на циљу награђени са пригодним медаљама.

Прије самог старта, јереј Горан Пањков, парох модрички је све учеснике поздравио, зажелио добродошлицу, захвалио на учешћу и свим учесницима подијелио мајице, које су била израђене специјално за овогодишњу бициклијаду.

Такође, начелник општине Модрича, г. Јовица Радуловић, који је генерални покровитељ овогодишње трке, био је присутан на старту трке са члановима свога кабинета у порти храма, гдје је поздравио све присутне и пожелио да све успјешно протекне.

Црква се захваљује свим спонзорима, којих је ове године било педесетак, чијим средствима су обезбјеђене мајице, храна, пиће, медаље и све потребно, да се овогодишња бициклијада успјешно одржи.

Јереј Горан Пањков

ВИДОВДАН БИЦИКЛИЈАДА СОКОЛСКЕ ИГРЕ МОДРИЧА ЈОВИЦА РАДУЛОВИЋ ВЈЕРОНАУКА