„СВЕТОСТ ПОРОДИЦЕ“ - ДВОДНЕВНИ СЕМИНАР ЗА ВЈЕРОУЧИТЕЉЕ И КООРДИНАТОРЕ

Још једна у низу активности које наша Епархија организује у сарадњи са World Vision организацијом
Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског господина Фотија, а у организацији Мисијског фонда Епархије зворничко-тузланске и World Vision-a, 8. и 9. фебруара у Бањи Врућици одржан је семинар на тему „Светост породице“.

​Ово је још једна у низу активности које наша Епархија организује у сарадњи са World Vision организацијом.

Учешће на семинару узело је 11 вјероучитеља и 3 координатора за вјерску наставу наше Епархије.

У веома добро осмишљеним радионицама које је организација World Vision сада већ давне 2016. године, припремила са професорима Богословских факултета СПЦ који се баве катихетиком, методиком и психологијом, учествовали су сви присутни на семинару.
Радионицама су обухваћене следеће теме:

1.            Моје наде и виђења за моју породицу;
2.            Искуство из дјетињства кога се највише сјећам;
3.            Породица у Новом завјету;
4.            Сјеме добра и плодови добра;
5.            Једном за цијели живот;
6.            Радост и патња;
7.            Дефинишући тренуци;
8.            Мудри градитељи;
9.            Љубав, поштовање и подвиг;

Све теме су врло исцрпно обрађене кроз радионице а већину су водили сами вјероучитељи.

Ово је био први семинар од два планирана, а исти ће бити реализован са другом групом вјероучитеља у наредном периоду.