ПРИЧЕШЋЕ ЂАКА У ПЕЛАГИЋЕВУ: КРУНА ВЈЕРОНАУКЕ

Фото: Константин Миловановић
По већ устаљеној традицији, ученици ОШ „ Васо Пелагић“ крунишу своје часове Православне вјеронауке причешћем у храму. Тако је било и овај пут.

У сарадњи са директорицом  школе,Олгом Лазић, у петак на празник светог апостола и јеванђелиста Матеја, ученици су приступили Светој Чаши у храму у Пелагићеву.

Свету Литургију је служио протојереј-ставрофор Алекса Сунарић, дочекавши 180 ђака наше школе, који су са својим вјеручитељем протојереј-ставрофором Миодрагом Каиновић дошли организовано у свети храм.

Призор који свима нама даје наду да није узалуд вјеронаука у школама, да сав труд који улажу вјероучитељи рађа плодовима, Светим Причешћем.

Док су читали Молитву пред причешће, земља се дизала небесима а небеса сједињавала са земљом. Нема љепшег призора за једног свештеника већ пун храм дјечице који су дошли Господа да славе и да се саједине са Господом. После поуке проте Алексе о значају Светог Причешћа, сви су приступили Светој Чаши.

Као скромни дар Црквене општине Пелагићево, наши ђаци су почашћени поклон пакетићима а све на успомену на овакве  радосне доласке у храм.

Вјероучитељ: протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић
Фото: Константин Миловановић