ОДЛИЧАН УСПЈЕХ УЧЕНИКА ИЗ БИЈЕЉИНЕ НА МЕЂУНАРОДНОМ КВИЗУ ''НЕМАЊИЋИ''

На међународном квиз такмичењу "Немањићи" који је најмасовнија васпитно-образована манифестација на нашим просторима, а поводом прославе 800. година самосталности Српске Православне Цркве, ученици ОШ "Кнез Иво од Семберије" из Бијељине су освојили високо 3. мјесто и квалификовали се у велико полуфинале и финале осам најбољих екипа, које ће бити одржано крајем јануара 2020. године уз директан пренос у Београду.

Екипу, која је наступала под именом "Кнез" су чиниле ученице:

IX3 одјељења Анастасија Гогић, Маја Митровић и ученица VIII5 одјељења Сара-Тара Томић.

У квизу који је имао два елиминациона круга (online-карактера), ученице су освојиле 6. мјесто у првом кругу међу скоро 300 екипа из Србије, Републике Српске, Федерације Босне и Херцеговине, Црне Горе, Хрватске, као и из иностранства и 3.мјесто (дијелили са ОШ "Светозар Милетић" из Земуна), у другом кругу одржаном 24.12.2019. године, међу 50 најуспјешнијих екипа из првог круга са освојених 149 од могућих 150 бодова.

Уз помоћ својих наставника Православне вјеронауке и историје који су били задужени за градиво са преко 650 питања и одговора и наставница српског језика и информатике задужених за саму организацију квиза и припрему такмичара и техничких детаља, ученице су се два мјесеца спремале и вриједно училе екипно и индивидуално, а сви заједно су уз једнодушну сарадњу чинили један велики тим.

Иначе сам квиз има за циљ проширење знања из области династије Немањића и српске историје, културе,духовности и јачању националне свијести наше омладине, а сам овај велики пројекат је идеја српске научне елите на челу са Фондацијом "Мир Божији" и СПЦ, а уз подршку Влада Србије и Републике Српске и уз благослов Његове Светости Патријарха Српског Господина Иринеја и благослов локалних епископа, црквених заједница и подршку школа одакле су се екипе такмичиле.

Екипама које су учествовале са простора Епархије зворничко-тузланске благослов и подршку је дао и Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије.

Осим екипе "Кнез", у Београд иде и екипа "Млади историчари" из Билеће, па ће тако у завршници такмичења Република Српска имати два представника.

Вјероучитељ
Данијел Васић