АУТОР КЊИГЕ О СРПСКИМ СВЕТИТЕЉКАМА НА РУСКОМ: ПОТРЕБА ЗА УПОЗНАВАЊЕМ

Отац Игнатије Шестаков, аутор новообјављене књиге "Свете српске жене", о српским Светитељкама на руском језику, појашњава за Радио Слово љубве да је идеја за оваквом публикацијом настала из потребе да се дају одговори на питања многобројних верујућих жена у Русији које по традицији носе крштена имена својих Небеских покровитељки, попут светих: Ангелине, Милице, Анастасије, Јелене и других, а информације о њима су у Русији недостајале.

"Свете жене су темељ наше Цркве. Ово штиво је написано тако да га је лако читати и увод је у познанство", каже отац Игнатије.

Иконе објављене у књизи рад су српског иконописца Јелене Хинић, што је опет израз лепе српско-руске сарадње, каже отац Игнатије и посебно за крај оцењује да је предговор Митрополита загребачко-љубљанског г. Порфирија такође још један доказ црквеног јединства и љубави руског и српског народа.

Извор: Радио Слово љубве

Отац Игнатије за Слово љубве о књизи на руском језику "Свете српске жене":

РУСКА ПАТРИЈАРШИЈА ИГЊАТИЈЕ ШЕСТАКОВ