Руски свештеници опловиће Сибир мисионарским бродом - црквом

Јединствени мисионарски пут ускоро креће по Сибиру. 30 православних свештеника пловиће на броду – цркви, и посетиће удаљене области Сибира којима је потребна духовна и материјална подршка, јавља тајга.инфо сајт.

Бродска мала црква посвећена је светом апостолу Андреју Првозваном, и пловиће почев од Новосибирска и посетиће укупно 47 слабо настањених крајева током путовања.

Овај мисионарски подухватм уређен је на састанку са Новосибирском митрополијом Руске Цркве. Први такво путовање обављено је 1996. године.

„Главни циљ нашег путовања је да се пружи духовна и материјална подршка људима у удаљеним областима Новосибирског региона... Сви који желе могу да се крсте, учествоваће у светим Тајнама и Причешћу, појединачно ће разговарати са свештеником, позваће свештеника кући, примиће освећену водицу и добити духовну литературу,“ извештава прес служба Новосибирска.

Медицинско особље такође ће бити на броду да помогну локалним становницима ако им затреба медицинска помоћ.

Извор: orthochristian.com (са енглеског Инфо служба СПЦ)