МАТУРИРАЛА ЈОШ ЈЕДНА ГЕНЕРАЦИЈА КРЧКИХ БОГОСЛОВА

Његово Преосвештенство Епископ далматински г. Никодим служио је 21. јуна 2020. године свету архијерејску Литургију у манастиру Крки.

-Данас имамо посебан разлог за радост, јер је још једна генерација ученика Богословије „Света Три Јерарха“ успешно завршила школовање. Хтео бих да честитам крчким богословима тај завршетак једног дела њихових живота и да им пожелим успех у даљем школовању и свему што их очекује у будућности, а нарочито, као што се надам и молим за све нас, да наследе Царство Небеско и постану истински ученици Његови и наследници вечних добара, поручио је Владика и наставио:

-Провели су пет година овде у крчкој долини, у нашој милој Далмацији, како то каже велики владика Милаш, а ја се надам да ће им тај период остати само у лепом сећању и да ће се молити како за нас који смо их учили Речи Господњој, тако и за ову светињу и све вас које су упознали на свом пропоутовању ка Царству Небеском. Такође се надам да су за то време схватили да треба да буду истински проповедници Господњи, а надасве, како је наш велики патријарх Павле говорио, да треба да буду људи.

-Чули смо у данашњем Јеванђељу да је Господ позвао Апостоле и послао их у овај свет да задобију људе за Његово учење, да иду и да науче све народе крстећи их у име Оца и Сина и Светога Духа, да буду они који се брину за душе људске и за Спасење. Они су радили на томе да се сви људи спасу, а тако и ми треба да желимо да за све људе буде места у Рају, па тако да се и за нас нађе место. Сви смо позвани, како ми који смо у клиру, тако и ви који припадате верном народу Божијем, да у сваком тренутку свога живота сведочимо веру у Господа нашег Исуса Христа, да испуњавамо ту Реч и учимо све око нас вери у Оца и Сина и Светога Духа. То је оно што треба да буде центар нашег живота, оно што је Господ заповедио Апостолима, а они су предали нама. Поред свих животних брига које имамо, то нам је једина утеха и нада, да ћемо трудећи се и живећи по закону Божјем наследити Царство Небеско и достојно носити велико име хришћана, поручио је владика Никодим.

Извор: Епархија далматинска

ЕПАРХИЈА ДАЛМАТИНСКА МАНАСТИР КРКА БОГОСЛОВИЈА СВЕТА ТРИ ЈЕРАРХА БОГОСЛОВИЈА ЕПИСКОП НИКОДИМ