МИТРОПОЛИТ АМФИЛОХИЈЕ ИСПРЕД СУДА У НИКШИЋУ (УЖИВО)

Обраћање митрополита Амфилохија испред суда у Никшићу од 10:00 минута

Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије дошао је испред подне пред никшићки суд, гдје се окупило мноштво вјерног народа у знак подршке утамниченом Владици Јоаникију и седморици никшићких свештеника.

Казао је да је дошао да затражи опроштај од Владике Јоаникија и поновио да ако неко треба да буде хапшен и суђен да је то он.

“Молим Владику да ми опрости што је мојом кривицом постао Епископ Епархије будимљанско-никшићке и мојом кривицом се укључио да брани светиње. Ја сам ту главни кривац, ако неко треба да буде суђен и буде му пресуђено, онда нема другога у Црној Гори сем Митрополита који је главни гривац за све оно што се дешава у Цркви у Црној Гори од  деведесетих година”, поручио је Владика Амфилохије.

Позвао је властодршце да одмах ослободе Јоаникија и свештенике.

“Тако ће поступити, ако мисле за будућност своју, Црне Горе, јединство и слогу народа”, поручио је Митрополит црногорско-приморски и упозорио да власт својим поступцима изазива грађански рат.

Окупљени вјерници поручују да не дају светиње, Владику и свештенике и да ће у томе ићи до краја, до Христове побједе

ЦРНА ГОРА ЗАКОН ЦРНА ГОРА ЕПАРХИЈА БУДИМЉАНСКО НИКШИЋКА ЕПИСКОП ЈОАНИКИЈЕ УХАПШЕН ВЛАДИКА ПРОГОН ЦРКВЕ МИТРОПОЛИТ АМФИЛОХИЈЕ САОПШТЕЊЕ