ВИРТУЕЛНA ШЕТЊA: ПРИДВОРНА КАПЕЛА СВЕТОГ СИМЕОНА

Придворна капела Светог Симеона један је од најлепших савремених српских храмова.

Подигнута је када и зграда Српске патријаршије 1935. године, по жељи и налогу патријарха Варнаве, а према пројекту архитекте Виктора Лукомског, на месту где се налазила стара зграда Митрополије из 18. и 19. века. У придворном храму налази се дуборезни иконостас, ремек дело охридских мајстора, са иконама које је 1935. живописао Владимир Предојевић. У продужетку Придворног храма налази се Синодска и Саборска сала у којој заседају архијереји Српске Цркве и у којој се доносе одлуке важне за живот Цркве.

Добротом уредништва Радија Слово љубве пођите у виртуелну шетњу Придворном капелом Светог Симеона у Српској Патријаршији преко следећег линка