ПО ПЛОДОВИМА ЊИХОВИМ ПОЗНАЋЕТЕ ИХ

У недељу Слепога, 21.маја, у храму светог пророка Илије у Теслићу протојереј-ставрофор Чедо Готовац је служио свету Литургију уз саслужење ђакона Стефана Клисарића.

У присуству мноштва народа, по завршетку Литургије обиљежен је несвакидашњи догађај.

Наиме, уприличен је пријем за Тамару Станковић и њеног вјероучитеља Стојанку Никчевић. Тамара је ученик 8. разреда основне школе "Иво Андрић" Ђулићи (Теслић). На недавно одржаном републичком такмичењу из вјеронауке у Мркоњић Граду, Тамара је освојила је прво мјесто. Она је примјер да плодови рада и труда итекако могу бити видљиви, а овога пута то је показала истичући се знањем из Христове науке. Огромне заслуге за овакав успјех припадају и њеној вјероучитељици Стојанки.

Да наша заједница зна да цијени труд и рад наших младих показало је братство овог храма на челу са старјешином протом Чедом Готовцем, уручивши пригодне поклоне Тамари, али и вјероучитељици Стојанки.

​вјероучитељ Љубиша Савић

ВЈЕРОНАУКА ТАКМИЧЕЊЕ МРКОЊИЋ ГРАД ТЕСЛИЋ