Главичице: ПРИЧЕШЋЕ УЧЕНИКА НА ПРАЗНИК БЛАГОВИЈЕСТИ

На дан када наша Српска православна Црква прославља празник Благовијести, 7. априла, служена је Света Литургија у храму посвећеном Рођењу Пресвете Богородице у Главичицама.

На празник Благовијести збива се најважнији догађај у историји свијета, важнији и од стварања свијета, од оног првог стварања. Данас је друго и коначно, есхатолошко, вјечно стварање Божије. Творац постаје Своје Створење да би Своје створење то јест човјека учинио Богом, Сином Божијим у Духу Светоме, Животворноме Утјешитељу.
Светој Литургији у Главичицама су присуствовали ученици  ОШ „Ћирило и Методије“  заједно са својим наставницима и вјероучитељем.

Током Литургије коју је служио протојереј Раде Танацковић причестио се велики број дјеце. Након богослужења отац Раде се обратио дјеци и наставницима са пригодном бесједом истичући колико је заиста важан празник Благовијести за спасење човјечанства, охрабривши све да наставе свој пост до највећег и најзначајнијег празника, Васкрсења Христовог.

Вјероучитељ
Милош Вељанчић