(НОВИ БРОЈ) ПРЕДСТАВЉАМО 3. БРОЈ БОГОТРАЖИТЕЉА

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Г. Фотија пред нама се налази 3. број Боготражитеља – Часописа за православну омладину.

Садржај трећег броја конципиран је темом православља и младих.

Васкршњи карактер броја смислено прати календарски и богослужбени живот Цркве која хита ка Васкрсу као центру наше вјере.

Сусрет вјере са Васкрслим Христом је и тема Бесједе овог броја, која казује о паду Адама и Еве у смрт, у искони, али и о побједи живота над смрћу у Господу Исусу. Даље, тематски се надовезује и текст под насловом „И који је васкрсао трећи дан по Писму“.

Из рубрике Вјера и Предање долази поучни текст о светости као дару Христа и мјери раста коју човјек треба да достигне.

Занимљивости овог броја дају избор из Житија светих на тему човјек и животиње кроз житије аве Герасима Јорданског.

Из наше вјере да ли сте знали?, бави се избором старозавјетних свједочанстава о виђењу Бога.

У овом броју представљамо пригодан интервју са игуманом Арсенијем (Јовановићем) под насловом; Православље – оно је права авангарда.

Из апологетске рубрике долази текст; Докази против еволуције.

Рубрика Созерцање има више тема, међу којима се издваја текст; Славите Господа са гуслама, који поучно излаже богоугодни значај гусала у историји унутрашње јеванђелизације Срба.

Рубрика Из богослужења за тему има Часни Крст.

Слиједе рубрике са знаменитостима и крсно-васкрсним страдањима у Епархији зворничко-тузланској.

Традиционално часопис закључују рубрике поетског и ликовног стваралаштва наше омладине.

Свако добро у Васкрслом Господу Христу
Уредништво Часописа
Часопис излази два пута годишње у издању Издавачке куће „Синај“ Епархије зворничко-тузланске.

Часопис се бесплатно дијели на духовну корист читаоцима.

Препоручујући на читање 3. број у штампаном, али и ПДФ издању (види доле), позивамо све средњошколце али и школске професоре, вјероучитеље и студенте наше епископије да кроз духовну креативност и стваралаштво у Господу Христу узму дјелатног учешћа у наредном броју часописа који је у припреми.

ИЗДАВАЧКА КУЋА СИНАЈ ЧАСОПИС БОГОТРАЖИТЕЉ ВЈЕРОНАУКА